KYB - Our Precision, Your Advantage
Lütfen dilinizi seçiniz Şu an buradasınız: Anasayfa > Süspansi̇yon Si̇stemleri̇
Suspension

SÜSPANSİYON-GENEL TANITIM

temp

ÜRÜNLERİMİZ

Shock Absorbers - Find out moreCoil Springs - Find out moreKits - Find out more

example 1

Bir aracın süspansiyon sistemi üç unsurdan oluşmaktadır; lastik, yay ve amortisör. Lastiğin yolla uygun biçimde temasının korunması için bu üç unsurun iyi durumda olması gerekmektedir. Amortisörün temel işlevi aracın lastiklerinin yolla temasını sürdürmesini sağlamaktır.

Amortisör yayın hareketlerini düzenler ve daha yumuşak, önemlisi daha güvenli bir sürüş için en son önemli halkayı oluşturur. Lastikler ve frenler yeni bile olsa, amortisörler iyi bir durumda olmadığı sürece araç güvenliği tekerleklerin yolla temasının azalması yüzünden tam olarak tesis edilmemiş.

example 2

Yaylar mevcut olduğunda amortisör olmasa bile araç tümsekleri absorbe edebilir, fakat sönümlendirilmemiş süspansiyon aracın zıplamaya devam edeceği ve lastiklerin de yol temasını kaybedeceği anlamına gelir.

example 3

Yaylar ve amortisörler birlikte bulunduğunda araç sadece tümsekleri absorbe etmekle kalmaz, aynı zamanda amortisörler yayları sönümlendirir ve aracın zıplamasını engeller.

example 4

Amortisörler ve helezon yaylar yağmur, kir ve yoldaki tuz gibi etkenlere maruz kalır. Bu durum korozyon, aşınma ve performansın zayıflamasına neden olabilir. Bu nedenle amortisörler ve helezon yaylar, her 30,000km’de kontrol edilmeli ve 80,000km’de değiştirilmelidir.

Amortisörler ve helezon yaylar her zaman çift olarak değiştirilmelidir.