Od prawie stu lat, KYB prowadzi prace badawczo – rozwojowe oraz wdraża nowoczesne technologie hydrauliczne w przemyśle lotniczym, kolejowym, okrętowym i motoryzacyjnym. KYB jest wiodącym japońskim producentem hydrauliki siłowej.

Całkowity przychód koncernu KYB corporation, zatrudniającego ponad 15,000 pracowników przekracza 3,8 miliarda USD (dolarów amerykańskich), z czego 60% pochodzi ze sprzedaży amortyzatorów do samochodów.

Roczna zdolność produkcyjna 15 fabryk KYB zlokalizowanych w Azji, Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej przekracza 75 mln amortyzatorów. KYB posiada największą na świecie fabrykę amortyzatorów (Gifu, Japonia), o wydajności ponad 50 mln. sztuk. Wysoki stopień automatyzacji pozwala na zmianę produkowanego typu amortyzatora w ciągu 15 sekund.

KYB Corporation jest notowana na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych i eksportuje swoje wyroby do ponad 100 krajów na całym świecie.

Europe KYB Europe zlokalizowana jest w Aschheim. Obsługa rynku europejskiego, afrykańskiego i Bliskiego Wschodu realizowana jest za pośrednictwem 10 oddziałów regionalnych.