Zakończenie sezonu WRX w RPA

Mistrzostwa Świata „World Rallycross” 2019 zostaną na długo zapamiętane jako jedne z najbardziej widowiskowych i najciekawszych wyścigów w historii sportów motorowych. Jesteśmy dumni, że inżynierowie KYB byli pomocni podczas wszystkich zawodów a zaawansowane technologie producenta zostały wykorzystane dla wsparcia jednego z najbardziej utytułowanych zawodników Andreasa Bakkerund z Monster Energy Cartel.

Zespół RX Cartel został zgłoszony i dostał się do mistrzostw w 2019 roku w ostatniej chwili. Przy tak ograniczonym czasie na przygotowania był to ogromny sukces móc wystawić dwóch kierowców, którym udało się zdobyć miejsce na podium w trakcie całego sezonu oraz wspieranego przez EKS debiutującego kierowcę Krisztiana Szabo. Wszyscy trzej kierowcy mogli odnotować zarówno fantastyczne zwycięstwa jak również trudne porażki przed ostatnią rundą w Killarney w Afryce Południowej, 9 listopada.

Ostatecznie Brytyjczyk Liam Doran zakończył sezon na wysokim 8 miejscu z 114 punktami a węgierski kierowca EKS Krisztian Szabo uplasował się na 10 pozycji zdobywając 99 punktów. Team Monster Energy RX Cartel zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, z 299 punktami na koncie.

Norweg Andreas Bakkerud wraz ze Szwedem Timmy Hansenem zakończył sezon po 196 wyścigach z 211 punktami na drugim miejscu w oparciu o liczbę wygranych wyścigów.

KYB jest dumnym partnerem zespołów EKS i Monster Energy RX Cartel, biorących udział w FIA Mistrzostwach Świata w Rallycrossie w 2019 roku. Oba zespoły korzystały z amortyzatorów KYB oraz elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego (EPS) zaprojektowanych specjalnie przez inżynierów KYB. Gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu. Mamy nadzieję, że rok 2020 będzie jeszcze bardziej ekscytujący…..