Trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii

„KYB solidaryzuje się ze wszystkimi ofiarami trzęsienia ziemi i tsunami, które miały miejsce 11 marca 2011 roku w północno-wschodniej części Japonii.

Poniżej zarys sytuacji w Japonii oraz jej wpływ na działalność KYB w Europie:

1) Szkody KYB w Japonii: Nie odnotowano poważniejszych strat KYB w Japonii. W wyniku tragicznych wydarzeń żaden z pracowników KYB nie ucierpiał. Zaobserwowano jedynie małe pęknięcia na ścianach niektórych budynków. KYB Japan wydał odpowiednie procedury kontrolne postępowania i reagowania na wypadek nagłych katastrof. KYB otrzymało również raport szkód od klientów i partnerów z północnej części Japonii. Przeprowadzone zostanie badanie ich wpływu na działalność KYB.

2) Wpływ na działalność KYB Europe: Zaraz po tragedii produkcja amortyzatorów w Japonii była chwilowo wstrzymana, ponieważ część dostawców surowców posiada fabryki w północnej części Japonii dotkniętej kataklizmem. Zaistniała sytuacja nie miała wpływu na działalność KYB w Europie. Należy dodać, że dystrybucja KYB Europe realizowana jest poprzez dostarczanie produktów pochodzących nie tylko z Japonii, ale również z pozostałych fabryk KYB zlokalizowanych na całym świecie.

Ponadto KYB Europe posiada wystarczający zapas produktów ulokowanych w magazynach na terenie Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz w dwóch nowo otartych magazynach w Niemczech i Polsce. Dzięki rozwojowi zaplecza magazynowego KYB zapewnia klientom coraz wyższy standard obsługi i realizacji zamówień.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.” – Hajime Sato, Prezes KYB Europe GmbH