Sukces zespołu JAOS!

Rajd Asia Cross Country 2019 odbył się w zeszłym miesiącu, ze startem z Pattaya w Tajlandii i metą 2200 km dalej w stolicy Birmy. Zespół Japanese Offroad Service (JAOS) zajął 1. miejsce w klasie T1G i 7..miejsce w klasyfikacji generalnej.

KYB jest sponsorem teamu JAOS, a w ich Toyocie Double Cab Hilux Revo zamontowano specjalne amortyzatory KYB, zaprojektowane i obsługiwane przez zespół inżynierów KYB obecnych na miejscu, na każdym etapie trasy. Zespół ukończył każdy etap rajdu na 1. miejscu w swojej klasie, uzyskując najlepszy wynik na finałowym odcinku, zajmując niesamowitą 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. Całkowity czas przejazdu podczas rajdu wyniósł 11:31:17.

Pierwsza edycja rajdu cross country odbyła się w 1996 roku, a od 2001 roku jest on certyfikowany przez FIA. To największy rajd typu cross country w Azji, znany jako „Rajd Paryż – Dakar Wschodu”. Śmiało można powiedzieć, że jest testem umiejętności jazdy i nawigacji, wytrzymałości ludzi i pracy zespołowej, a także wytrzymałości i sprawności w terenie pojazdów z napędem na 4 koła. Trasa obejmuje wiele rodzajów nawierzchni i obszarów, takich jak dżungla, bagna, przeprawy przez rzeki i pustynię. W ciągu ostatnich lat na trasie można było napotkać niemal większość wyzwań, jakie stawia człowiekowi natura. Ten rok nie był wyjątkiem, ponieważ zespoły musiały walczyć z deszczem i powodziami tak poważnymi, że spowodowały anulowanie czwartego etapu.

Zwycięstwo w swojej klasie jest dowodem niezawodności i trwałości zawieszenia KYB, a także stanowi kolejny dowód na niezniszczalność zmodyfikowanej Toyoty Hilux zespołu JAOS. Specjalne gratulacje przekazujemy kierowcy Tomonori Noto i pilotowi Kazuhiro Tanaka, jak również wszystkim pozostałym członkom zespołu JAOS oraz inżynierom wsparcia technicznego z firmy KYB!