Nagroda za innowację dla KYB

Grupa PSA (Citroen, Peugeot) przyznała KYB Corporation Nagrodę za Innowację za technologię zawieszenia „Dynamic Roll Control”, w którą został wyposażony nowy Peugeot 3008.

Nie zmieniając komfortu jazdy innowacyjny system Dynamic Roll Control zapobiegający nadmiernym przechyłom nadwozia spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dzięki bliskiej współpracy Peugeota z inżynierami firmy KYB Suspensions Europe opracowano nowy układ kontroli drgań i przechyłu, który dba o odpowiednie zachowanie pojazdu na drodze: samochód doskonale trzyma się nawierzchni, precyzja jazdy i kontrola trakcji są na wysokim poziomie.

Amortyzatory hydrauliczne wyposażone w system wielozaworowy aktywnie wpływają na przyczepność samochodu w niespotykany, jak dotąd, sposób dla tego typu pojazdu. Centralny moduł sterujący łączy dwa tylne amortyzatory tworząc zespół tłumiący współpracujący z poprzeczką tylnego zawieszenia. Moduł ten spełnia funkcje trzeciego amortyzatora z ruchomym tłokiem i zbiornikiem hydraulicznym.

Podczas wykonywania gwałtownych manewrów na łuku, czy w momencie wymijania przeszkody system łączy lewy i prawy tylny amortyzator w jeden wspólny układ zwiększając efekt tłumienia ruchów pojazdu w trakcie jazdy, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Podczas jazdy prosto tylne amortyzatory działają w identyczny sposób zapewniając odpowiedni komfort jazdy wszystkim pasażerom. Technologia Dynamic Roll Control filtruje nierwności drogi wpływając na doskonałą stabilność pojazdu.

Peugeot 3008 to połączenie cech typowych dla takich pojazdów jak SUV, MPV oraz hatchback. Sprzedaż zostanie uruchomiona w drugim półroczu 2009 roku. O atrakcyjności auta decydować będzie m.in. ciekawa stylizacja nadwozia i kabiny pasażerskiej oraz zastosowanie nowoczesnych technologii.

KYB Suspensions Europe: Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z otrzymania Nagrody za Innowacje od PSA. Stanowi to odzwierciedlenie światowej klasy jakości naszych produktów, które dostarczamy do uznanego europejskiego producenta, jakim jest Grupa Citroen/Peugeot. Poza współpracą z Peugeot, na całym świecie KYB dostarcza amortyzatory jako wyposażenie oryginalne (OE) dla producentów takich jak Audi-VW, Ford, Mitsubishi, Renault, czy Toyota. Co czwarty samochód wyprodukowany na świecie korzysta z amortyzatorów KYB jako oryginalnego wyposażenia, co sprawia, że KYB jest największym dostawcą amortyzatorów na rynek części pierwszego montażu fabrycznego (OE).