KYB wznawia wsparcie dla WRX

Mistrzowie świata zespół KYB EKS JC oraz trzykrotny mistrz FIA World Rallycross Johan Kristoffersson łączą siły w walce o tytuł FIA World RX 2021. Kristoffersson dołącza do Belga Enzo Ide gdzie obaj kierowcy korzystają z amortyzatorów KYB oraz elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego w najnowszej generacji Audi S1 EKS RX quattro.

„Jeśli nie możesz go pokonać, dołącz do niego – to takie proste”, mówi właściciel zespołu KYB EKS JC Mattias Ekström. „Stoczyłem wiele ekscytujących wyścigów z Johanem i myślę, że wszyscy mogą się zgodzić, że ma on wyjątkowe umiejętności, więc dla mnie idealnie pasuje do kampanii KYB EKS JC 2021, aby ponownie rzucić wyzwanie reszcie stawki w rywalizacji o oba tytuły – najlepszego zespołu i najlepszego kierowcy.”

32-letni Szwed ma na swoim koncie 36 wyścigów zakończonych na podium World RX, z czego 24 to zwycięstwa. Kristoffersson zdobył nie tylko trzy tytuły Mistrza Świata Rallycross (2017, 2018, 2020), ale także trzy tytuły w Porsche Carrera Cup Scandinavia, dwa tytuły Scandinavian Touring Car Championship i jeden tytuł Superstars International Series. Obecnie jest na szczycie tabeli liderów Extreme E z koleżanką z drużyny Molly Taylor, wygrywając 2 z 2 rund dla Rosberg Racing.

„Przede wszystkim bardzo się cieszę, że mogę przejechać cały sezon FIA World RX, a zrobienie tego z nowym zespołem jest dla mnie jak nowe wyzwanie” – komentuje Johan Kristofferson. „KYB EKS JC wie, jak wygrywać wyścigi i mistrzostwa, a po pierwszych dwóch dniach testów widzimy, że możemy się nawzajem uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Joel Christoffersson i cały zespół są bardzo zaangażowani i zmotywowani, aby osiągnąć cel, jakim jest obrona tytułu najlepszego Kierowcy, a wraz z Enzo również tytułu najlepszego Zespołu”.

„Johan jest dotychczas najbardziej utytułowanym kierowcą World RX i jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki wsparciu Red Bulla, Ravenola, KYB i Blåkläder możemy go mieć w naszym zespole obok Enzo. Jego doświadczenie i wiedza pomogą nam się dalej rozwijać, a dla Enzo będzie to świetna okazja, by uczyć się od najlepszych. Będziemy kontynuować testy przed sezonem i jestem pewien, że sprawimy, aby nasi rywale musieli ciężko pracować” – mówi kierownik zespołu KYB EKS JC Joel Christoffersson. „2021 dla KYB EKS JC będzie wyjątkowym rokiem, ponieważ pojedziemy naszymi samochodami w trzech mistrzostwach – FIA World RX, Nitro Rallycross (USA) i RallyX Nordic”.

Składający się z 7 dwudniowych imprez w całej Europie, WRX odbywa się na torach, które są mieszanką tras rajdowych i wyścigów torowych. Kierowcy są wyposażeni w samochody RX Supercars o mocy ponad 600 KM, które przyspieszają od 0-100 km/h w mniej niż dwie sekundy. Aktualne informacje dotyczące World RX można znaleźć w mediach społecznościowych KYB.