KYB wzmacnia swoje zaangażowanie w mistrzostwach WRX

Wraz z JC Raceteknik, KYB staje przed nowym wyzwaniem w World Rallycross na rok 2020. Szwedzki zespół, jeżdżący w barwach KYB Team JC, będzie walczył o tytuł kierowców i zespołów w Mistrzostwach Świata Rallycross FIA.
           

KYB razem z EKS i zespołem JC Raceteknik będzie rozwijać program najwyższej klasy amortyzatorów do wyścigów Rallycross, kontynuując tym samym współpracę techniczną, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Zespół zakupił od EKS pięć Audi S1 ​​EKS RX Supercars, gdzie dwa z nich wystartują w World RX i dwa w Euro RX. Wszystkie samochody wykorzystują także elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS) zaprojektowany i dostarczany przez KYB.

 „Możliwość startu z dwoma kierowcami w Mistrzostwach Świata to fantastyczne rozwiązanie i marzenie od dawna. Dzięki KYB wystartujemy jako KYB Team JC i będziemy kontynuować współpracę techniczną z EKS. Ta inwestycja to świetna okazja dla każdej ze stron, która pozwala nam się wspólnie rozwijać. Dla całego zespołu będzie to genialne doświadczenie, które przyniesie korzyści również naszym kierowcom Euro RX ”- komentuje Joel Christoffersson, szef zespołu w JC Raceteknik.  

„Jestem podekscytowany nadchodzącym sezonem z zupełnie nowym zespołem. JC Raceteknik i Robin pokazali w zeszłym roku, że mają dobre tempo w Euro RX, więc myślę, że w tym roku będziemy jeszcze silniejsi dzięki dwóm dobrym samochodom startującym w World RX. Nie mogę się doczekać kiedy zasiądę za kierownicą Audi EKS w najlepszej specyfikacji z najnowszymi amortyzatorami KYB. Robin zdecydowanie zna samochód lepiej ode mnie, ale mam nadzieję, że uda mi się jak najszybciej zbliżyć do jego tempa ” – powiedział Baumanis.