KYB wyznacza kierunek dla nowej generacji układów kierowniczych

KYB Corporation podjęło ścisłą współpracę z Nissan Motor Co. Ltd w celu opracowania i wdrożenia pierwszego na świecie bezpośredniego, adaptacyjnego układu kierowniczego. Do nowego systemu KYB będzie dostarczać sterownik (ECU), zespół przekładni oraz siłownik. System ten będzie montowany w modelu Skyline, który jest pierwszym samochodem na świecie wyposażonym w to nowe rozwiązanie.

KYB otworzyło Centrum Technologii Elektronicznych (Electronics Technology Centre), które ma umocnić pozycję firmy w zakresie nowych technologii elektronicznych. Będzie to możliwe dzięki zatrudnieniu specjalistów skupiających się na projektowaniu, badaniu i ocenie oraz technologiach produkcji komponentów elektronicznych. Należąca w całości do KYB spółka KYB Trondule Co. otworzyła fabrykę jednostek sterujących (ECU) do samochodów, które aktualnie są produkowane.

Uruchomiona została również nowa linia produkcyjna do montażu siłowników i przekładni. W przyszłości KYB zamierza wdrożyć własny, zintegrowany system w zakresie komponentów elektronicznych – od projektowania poprzez prototyp, fazę badań i oceny – skończywszy na produkcji seryjnej. Wiąże się to z dalszymi nakładami na zdolności rozwojowe i produkcyjne.

Konwencjonalny układ kierowniczy przekazuje ruchy kierownicy na koła poprzez połączenia mechaniczne. Natomiast bezpośredni, adaptacyjny układ kierowniczy działa intuicyjnie i dopasowuje się do sposobu prowadzenia samochodu przez kierowcę. Rejestruje siłę, jaką kierowca przykłada do koła kierowniczego, a następnie odpowiednią informację przekazuje do jednostki sterującej (ECU), która w tym samym czasie pobiera informacje o drodze oraz o zachowaniu kół. Jednostka sterująca (ECU) przetwarza wszystkie te informacje i przekazuje kierowcy tylko te, których potrzebuje. W rzeczywistości oznacza to, iż na kole kierowniczym nie są odczuwalne żadne wibracje ani wstrząsy zawieszenia. Cały czas pozostaje bez ruchu. Przednie koła reagują na nawet najmniejsze zmiany kierunku jazdy.

KYB wytwarza i dostarcza na pierwszy montaż do wielu producentów samochodów pompy wspomagania układu kierowniczego. KYB kooperuje z Nissanem od wielu lat i współpraca w zakresie nowej, innowacyjnej technologii jest kolejnym efektem zacieśniania wzajemnych relacji.