KYB wraz z Toyota Auto Body na rajdzie Dakar 2014

KYB Corporation nawiązał współpracę z Teamem Land Cruiser (Toyota Auto Body) zostając jego sponsorem oraz zapewniając wsparcie techniczne dla zespołu Toyoty Auto Body, który wystartuje w zbliżającym się rajdzie Dakar 2014.

Przygotowany indywidualnie system amortyzacji pojazdu jak również indywidulanie dobrana charakterystyka tłumienia amortyzatorów zapewnia stabilność podczas jazdy w różnych warunkach drogowych. Tak dobrane wartości tłumienia pozwalają na ciągłą pracę amortyzatorów w agresywnych warunkach i złym stanie dróg – nieprzerwanie przez 10 000 kilometrów. Amortyzatory zostały wyposażone w wysoce precyzyjny wielowargowy uszczelniacz olejowy, którego funkcją jest zapobieganie przed przedostawaniem się pustynnego piasku do wewnątrz amortyzatora.

Amortyzatory posiadają zewnętrzny zbiornik, mający na celu zwiększenie wymaganej objętości oleju podczas pokonywania długich odcinków rajdu w warunkach terenowych i działania wysokich temperatur.

36. edycja Rajdu Dakar 2014 odbędzie się w Ameryce Południowej, jego trasa będzie biec przez terytorium Argentyny, Chile i Boliwii . Pierwszy Rajd odbył się w Afryce w 1977 roku, od tego czasu pięćdziesiąt narodowości konkuruje każdego roku.

Inżynierowie KYB ściśle współpracują z Teamem Toyoty Auto Body przy testach amortyzatorów i samochodu w ekstremalnych warunkach, aby mieć pewność, że pojazd może poradzić sobie z udziałem w najtrudniejszej motoryzacyjnej przeprawie świata.

Aby zobaczyć testy pojazdu na pustyni zapraszamy do odwiedzenia kanału KYB na YouTube: http://www.youtube.com/user/KYBEurope