KYB S-EPS Zwycięstwo w wyścigu Daytona 24

Zespół Wayne Taylor Racing, numer startowy 10 w samochodzie Konica Minolta DPi Cadillac wygrał wyścig Rolex 24 na torze w Daytona, w pojeździe wykorzystującym elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (S-EPS), zaprojektowany i wyprodukowany przez KYB.
Kierowcami zespołu byli Jordan Taylor, Renger van der Zande, Kamui Kobayashi i Fernando Alonso. Była to druga wygrana w ciągu ostatnich trzech lat dla zespołu Wayne Taylor Racing, który po raz pierwszy świętował zwycięstwo w 2017 roku.

Zawody na torze Daytona otwierają sezon IMSA WeatherTech SportsCar Championship z najbardziej prestiżowym wyścigiem samochodów sportowych w Ameryce Północnej. 24-godzinny wyścig został skrócony o dziesięć minut po intensywnych opadach deszczu, które doprowadziły do najbardziej ekstremalnych warunków drogowych, które okazały się być jednymi z najgorszych w historii zawodów na torze Daytona International Speedway. Wygraną w wyścigu zapewnił sobie Fernando Alonso wysuwając się na prowadzenie zaledwie 2 okrążenia przed końcem.

Były kierowca Formuły 1 wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 2018 roku i został trzecim kierowcą F1, który wygrał wyścig wytrzymałościowy w Daytona. Jego kolejnym wyzwaniem jest Indy 500 w maju, dzięki któremu może stać się pierwszym kierowcą w historii, który ukończył „Triple Crown”. Właściciel drużyny Wayne Taylor wygrał wyścig Daytona 24 cztery razy.

KYB Corporation posiada zespół wysokiej klasy inżynierów rajdowych z ogromnym doświadczeniem w opracowywaniu wysoce wyspecjalizowanych produktów do zastosowań w wyścigach samochodowych. Zapotrzebowanie na pojazdy w tym konkurencyjnym środowisku wymaga ogromnego doświadczenia oraz precyzji i jakości na najwyższym światowym poziomie. Elektroniczne systemy wspomagania układu kierowniczego KYB (EPS) są szeroko stosowane w sportach samochodowych, a szczególnie w wyścigach wytrzymałościowych, takich jak 24-godzinny rajd LeMans. Elementy zawieszenia KYB są również stosowane przez wiele zespołów rajdowych biorących udział w zawodach na całym świecie.