KYB i Team JAOS biorą udział w Asia Cross Country Rally

KYB jest sponsorem Team JAOS, biorącego udział w Asia Cross Country Rally (AXCR) 2018.

Historia AXCR sięga już1996 roku. W roku 2001 rajd uzyskał certyfikat FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) i obecnie utrzymuje status największego rajdu międzynarodowego Azji, znanego także jako „Paryż – Dakar Wschodu”. W skład dyscyplin motorowych AXCR wchodzą wyścigi motocyklowe, wyścigi quadów , wyścigi sidecarów oraz aut 4×4. Większość z nich odbywa się z podziałem na klasy: benzyna, diesel oraz pojazdy z napędem elektrycznym.

Samochodem zespołu JAOS jest Toyota Double Cab HILUX REVO (Revo / Toyota: Hilux) 2.8 G. Oczywiście, w pojeździe nie mogło zabraknąć specjalnie zaprojektowanych amortyzatorów KYB.

W wyścigu wzięło udział dwóch członków zespołu. 30-letni Tomonori Noto z Japonii, który zaczął ścigać się już jako dziesięciolatek. Do Team JAOS dołączył w 2015 roku. Na siedzeniu pasażera usiadł 40-letni Kazuhiro Tanaka, także pochodzący z Japonii. Tanaka ukończył studia na kierunku inżynierii mechanicznej, a w 2001 roku rozpoczął pracę w KYB. W 2015 roku dołączył do zespołu technicznego JAOS na rajdach AXCR, a w roku 2017 roku objął stanowisko pilota.

Uczestnicy AXCR 2018 rozpoczęty w Tajlandii wyścig zakończyli na linii mety w Kambodży. Trasa rajdu biegła przez Siĕm Réab, najpopularniejszy region turystyczny Kambodży i rozpięta była na długości 2 200 km. Był to doskonały egzamin techniki jazdy, zdolności nawigacyjnych, wytrwałości oraz umiejętności pracy w zespole. Dla pojazdów był to sprawdzian techniczny, który wykazał ich wytrzymałość i moc.

KYB jest partnerem Team JAOS od kilku lat i czeka na kolejne sukcesy budowane w oparciu o dotychczasowe doświadczenia rajdowe. Najlepszym jak dotąd wynikiem było uplasowanie się zespołu na piątej pozycji