KYB dostawcą dla Samochodu Roku

KYB kontynuuje współpracę z Nissanem dostarczając przednie i tylne amortyzatory do Nissana Leaf. Nowy model Nissana zdobył europejski tytuł Samochodu Roku 2011 (Car of the Year 2011), będąc tym samym pierwszym samochodem elektrycznym wyróżnionym w tym konkursie.

Nissan Leaf to średnich rozmiarów pojazd typu hatchback w przystępnej cenie, charakteryzujący się zerową emisją zanieczyszczeń. Napędzany jest akumulatorami litowo-jonowymi o laminowanej konstrukcji. Dzięki systemowi odzyskiwania energii z hamowania akumulatory pozwalają przejechać do 160 km na jednym pełnym ładowaniu.

Jury uznało, że Nissan Leaf stanowi przełom w dziedzinie samochodów elektrycznych i jest pierwszym pojazdem o napędzie elektrycznym, który pod wieloma względami może się zmierzyć z konwencjonalnymi samochodami – skomentował Hakan Matson, przewodniczący komisji sędziowskiej konkursu „Europejski Samochd Roku”, reprezentowanej przez 57 dziennikarzy prasy motoryzacyjnej z 23 państw Europy.

Jednym z priorytetów KYB jest dążenie do doskonalenia produktów przyjaznych środowisku, dlatego ten pojazd jest idealnym partnerem przy wdrażaniu technologii ekologicznych w przemyśle motoryzacyjnym.

„Poprzez kontynuację współpracy z Nissanem KYB potwierdza swoje zaangażowanie w budowanie trwałych więzi biznesowych z największymi producentami samochodów. Leaf jest już liderem w swojej klasie pojazdów i cieszy nas fakt bycia dostawcą amortyzatorów dla tak efektownego, nowego modelu” – Mike Howarth z centrali KYB Europe.

Poza współpracą z Nissanem, na całym świecie KYB dostarcza amortyzatory jako wyposażenie oryginalne (OE) dla producentów takich jak Audi-VW Group, Ford, Mitsubishi, PSA Peugeot Citroёn, Renault czy Toyota.