KYB dostawcą amortyzatorów do Citroena C5

KYB dostawcą amortyzatorów do hydropneumatycznego zawieszenia nowego Citroena C5

KYB kontynuuje rozwój współpracy z Citroenem realizując dostawy komponentów układu zawieszenia dla najnowszego modelu C5.

Nowy C5 zaprojektowano z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technicznych wpływających na bezpieczeństwo bierne i czynne oraz komfort podróżowania. W testach zderzeniowych Euro NCAP model C5 uzyskał notę 5 gwiazdek.

Citroen stosuje w swoich samochodach zawieszenie hydropneumatyczne od 1955 roku. Obecny w nowym modelu C5 system trzeciej generacji, zwany Hydractive III+ wyposażony jest w układy elektroniczne, pozwalające sterować ustawieniem sił tłumiących zawieszenia tak, aby zapewnić idealny kompromis między stabilnością a komfortem jazdy.

Zawieszenie Hydractive III+ samoczynnie dostosowuje się do warunków drogowych. Zastosowanie amortyzatorów przedniej i tylniej osi w połączeniu z komorami hydropneumatycznymi umożliwia automatyczną kontrolę prześwitu zawieszenia z uwzględnieniem prędkości pojazdu oraz stabilizację przechyłu bocznego. Rozwiązanie to zapewnia dynamiczną i komfortową jazdę jak i doskonałą przyczepność do nawierzchni drogi.

Zdaniem przedstawicieli KYB Europe, rozwój współpracy z marką o tak uznanej pozycji jaką jest Citroen stanowi dowód uznania dla najwyższej światowej jakości produktów KYB.

Poza współpracą z Citroenem, na całym świecie KYB dostarcza amortyzatory jako wyposażenie oryginalne (OE) dla producentów takich jak Audi-VW, Ford, General Motors, Mitsubishi, Renault, czy Toyota.

Co czwarty samochód wyprodukowany na świecie korzysta z amortyzatorów KYB jako oryginalnego wyposażenia, co sprawia, że KYB jest największym dostawcą amortyzatorów na rynek części pierwszego montażu fabrycznego (OE).