80 lat KYB Group!

KYB Group, światowy lider w produkcji amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego, obchodził w marcu 2015 swoje osiemdziesiąte urodziny.


Shiro Kayaba założył ośrodek badawczy „Kayaba” w 1919 r., kiedy miał zaledwie 21 lat. Pierwszym opracowanym produktem był przełomowy układ hydrauliczny wspomagający  start i lądowanie samolotów wojennych na największych statkach Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej. 10 marca 1935 r., utworzył Kayaba Manufacturing Co. Ltd. Dziś KYB Group posiada 84 oddziały na całym świecie, zatrudniając ponad trzynaście tysięcy pracowników.


Od osiemdziesięciu lat KYB prowadzi prace badawczo – rozwojowe oraz wdraża nowoczesne technologie hydrauliczne w przemyśle lotniczym, kolejowym, okrętowym i motoryzacyjnym.
KYB jest wiodącym japońskim producentem hydrauliki siłowej.

KYB jest czołowym producentem amortyzatorów oryginalnego wyposażenia (OE) z fabrykami  w Hiszpanii i Czechach.  Produkty KYB projektowane na rynek części zamiennych, wytwarzane są w tych samych fabrykach oraz przy wykorzystaniu tej samej technologii i systemów kontroli jakości, co części montowane jako oryginalne wyposażenie fabryczne.

W 2014 roku KYB Europe uruchomiło nową fabrykę sprężyn zawieszenia w czeskim mieście Chrudim, które oddalone jest 15km od istniejącego zakładu produkcyjnego amortyzatorów KYB w Pardubicach.