KYB udává směr pro příští generace servořízení

KYB Corporation ve spolupráci s Nissan Motor Co. Ltd vyvinula jako první na světě přímo řízené adaptivní servořízení. KYB bude dodávat elektronickou řídící jednotku (ECU), převodku řízení a motor pro tento systém, který je použit v Nissanu Skyline. Je to první sériové vozidlo na světě, jenž je tímto řízením vybaveno.

KYB vybudovala vývojové centrum pro elektronické systémy, které se bude zabývat aplikováním elektronických technologií do servořízení a jejich výrobou. KYB vlastní dceřinou společnost KYB Trondule Co. Ltd, jenž postavila zcela novou továrnu na výrobu řídících jednotek jednotek ECU.

Nové výrobní linky byli taktéž zbudovány pro výrobu reakčních motorků a převodek řízení. Tímto výrazným posunem bude mít KYB na starosti celý tento integrovaný systém a to od jeho vývoje- prototypy až po zavedení do masové výroby.

Klasické běžné konvenční řízení vozidla zabezpečuje kontakt s pneumatikama přes mechanickou vazbu. Přímo řízené adaptivní servožízení je intuitivnější pro řidiče. Dokáže zaznamenat sílu, kterou řidič působí na volant a přenézt jí do ECU. V ten samý okamžik ECU zaznamenává informace od kol. ECU zpracovává tyto údaje a posílá řidičovi důležité informace o tom co se právě děje s kolama. Přední kola budou reagovat i na jemnou změnu v kurzu řízení.

KYB dodává pumpy servožízení do prvovýroby pro širokou škálu výrobců vozidel. Spolupráce s Nissanem trvá již hodně let a společný vývoj tohoto inovativního systému servořízení je jeho výsledkem.