KYB - Our Precision, Your Advantage
Wybierz język Jesteś na: Strona główna > Układ zawieszenia
Suspension

ZAWIESZENIE OVERVIEW

temp

ZESTAWY MONTAŻOWE

Shock Absorbers - Find out moreCoil Springs - Find out moreKits - Find out more

example 1

Zawieszenie pojazdu składa się z trzech podstawowych elementów: opon, sprężyn zawieszenia i amortyzatorów. W celu zapewnienia ciągłego kontaktu pojazdu z nawierzchnią wszystkie te podzespoły muszą być sprawne. Podstawową funkcją amortyzatora jest utrzymanie kontaktu koła z nawierzchnią drogi.

Amortyzatory zapewniają kontakt opon z nawierzchnią oraz ograniczają swobodny ruch sprężyn zawieszenia. Amortyzatory mają decydujący wpływ na zapewnienie komfortowego a co najważniejsze, bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Nawet jeśli opony i hamulce są sprawne, uszkodzony amortyzator będzie wpływał na utratę kontaktu opony z nawierzchnią.

example 2

Bez zamontowanych amortyzatorów, pojazd będzie absorbował nierówności, jednak nietłumione drgania zawieszenia będą powodować odrywanie się koła od nawierzchni.

example 3

Dzięki amortyzatorom pojazd nie tylko absorbuje nierówności podłoża ale również tłumi drgania sprężyn zapobiegając odrywaniu się kół od nawierzchni.

example 4

Amortyzatory  i sprężyny podlegają wpływowi czynników zewnętrznych takich jak opady atmosferyczne, kurz, sól. Czynniki te mogą powodować korozję oraz obniżenie sprawności działania. Amortyzatory powinny być sprawdzane co 30,000 km oraz wymieniane co 80,000 km.

Amortyzatory i sprężyny powinny być zawsze wymieniane parami.